Ps4 Yükses Fan Sesi Tamiri

Ps4 Yükses Fan Sesi Tamiri

PS 4 Yüksek Fan Sesi Tamiri


Playstation konsol oyun cihazlarının sonuncusu olan PS 4 cihazının içerisinde de diğer PS lerde olduğu gibi fan bulunmakta olup, fan, konsolun ana kartı üzerinde yer alan işlemcinin aşırı ısınmasını önlemek, cihazın yüksek performansta çalışmasını sağlamak gibi görevleri vardır. Fakat her ne kadar 2013 yılında çıkıp teknolojinin son harikası olarak lanse edilmiş olsa da zamanla diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi arızalanmalar olmaktadır. PS 4 konsol cihazının işlemcisinin aşırı şekilde ısınması, fanın görevini yapamadığını, cihazın düşen performansını yükseltmek için ekstra çalışmaya başlar ki bu durumda PS 4 Yüksek Fan Sesi Tamiri ortaya çıkmaya başlar. Fan sesinin yüksek olması, cihazın ana kartı üzerinde yer alan işlemcisinin soğutma sisteminde problem olduğunu, fanın görevini iyi yapamadığını, dolayısıyla işlemcinin aşırı ısındığını gösterir. Dolayısıyla oyun oynarken, gittikçe artan fan sesi, istenmeyen aşırı bir gürültü oluşturduğundan, bu ses özellikle geceleri daha çok rahatsız edici boyutlara ulaşır.


Aşırı gürültü çıkartan fan sesini duymak istemiyorsanız, bu mümkündür ve iki yolu vardır:
• PS 4 cihazınız, özellikle oyun oynarken daha çok çalıştığından zamanla işlemci aşırı ısınmaya bağlı olarak mavi ışık arızası olmak üzere değişik arızalar çıkartabilmekte olduğundan ki, buna fan arızası da dâhildir, böyle bir sorunla karşılaşmak istemezseniz; cihazınıza belirli aralıklarda bakım yaptırmak için yetkili teknik servise teslim etmelisiniz. Tabi, bunun için de seçecek olduğunuz servisin kalitesi, güvenilirliği çok önemli. Çünkü serviste yapılacak bakımda kasa içerisi komple açılarak zamanla fanın kasa içerisine çektiği toz parçacıkları ile birlikte eğer varsa, ana kart üzerindeki oksitlenmeler temizlenmektedir, arıza olup olmadığı ile kasa içerisinde yer alan parçaların mevcut durumuna bakılır.


• Eğlenceli vakit geçirmek için PS 4’te oyun oynarken fan yüksek ses çıkartmaya başladıysa, cihazınızı PS 4 Yüksek Fan Sesi Tamiri için yetkili servise göndermelisiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, PS 4’te bu tür problemler yaşıyorsanız, İstanbul Konsol firması olarak bizimle irtibata geçtiğinizde anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo ile ücretsiz olarak cihazınızı gönderebilirsiniz. Uzman teknik personelimiz, cihazınızla ilgili işlemleri hassas bir şekilde yaparak, bütün bu işlemler karşılığında sizden mevcut teknik servislere göre en uygun fiyatları fatura etmekteyiz.