PS4 Mavi Işık Tamiri

PS4 Mavi Işık Tamiri

PS4 Mavi Işık Tamiri


2013 yılında playstationların şimdiye kadar sonuncu versiyonu olan PS 4, teknoloji harikası olmasına, 2018 Kasım ayı resmi satış rakamlarına göre 86.1 milyon adet satmış olmasına rağmen, tamamen kusursuz bir cihaz değildir. Son derece teknolojik özeliklerine ve de çok beğenilen bir cihaz olmasına rağmen; PS4’lerde en sık görülen arıza türü ve de en önemlisi, mavi ışık arızasıdır. Bu durum Sony firmasına bildirilmiş olmasına rağmen Sony firması, yayınlamış olduğu genelgede mevcut mavi ışık problemine, TV güncellemeleri ile birlikte güç ve hard disk sorunlarının sebebiyet verebileceği uyarısı yapılmıştır.


PS 4 konsol cihazında mavi ışık arızası meydana geldiğinde, cihazın performansının düşmesi, işlevlerde duraklama, ses, görüntünün ekrana gelmemesi gibi durumlar yaşanmaktadır. Bu tip durumlarla karşılaştığınızda PS 4 Mavi Işık Tamiri olabilecek birkaç yapmanız gereken yöntemden bahsedebiliriz:


• Elektrik güç kablosunu prizden çıkartıp yeniden takın ve cihazı tekrar çalıştırın.
• Cihazınızı güvenli moda alarak, varsayılan ayarları yeniden yükleyerek tekrar deneyin.
• Her ne kadar teknik servisin yapacak olduğu bir hamle olsa da eğer yeteneğiniz varsa, hard diski yerinden sökerek kontrolünü yapabilirsiniz.
Muhtemelen bu yöntemleri, bireysel olarak uygulayarak PS 4 Mavi Işık Tamiri çözümlenmiş olacak ve cihazınız tekrar çalışmaya başlayacaktır.
Önermiş olduğumuz bu yöntemler PS 4 mavi ışık arızasını kesin olarak halledeceğini söylemek uygun olmaz. Bütün bu yöntemleri denediğiniz halde varsayılan ayarları yeniden yükleyip cihazınız güvenli modda çalışmıyorsa bu aşamadan sonra yapacak olduğunuz şey, uzman bir teknik servise ulaşmaktır. Bu nedenle; cihazınızı playstatıon4 cihazı alanında kaliteli, uzman ve garantili iş yapan kurumsal bir kimlik kazanmış firmaya ulaştırmanız, cihazınızın garantili bir şekilde onarılarak, bakımları da yapılmış bir vaziyette size ilk aldığınız günkü gibi teslim edilerek uzun yıllar cihazınızı kullanmanızı sağlayacaktır.


Biz İstanbul Konsol firması olarak uzman teknik personelimizle PS 4 cihazınızın her ne arızası olursa olsun, cihaz elimize geçtiğinde öncelikle genel bir bakım ve temizlik işlemlerinden sonra kullanmış olduğumuz teknolojik aletlerle arızanın kaynağını tespit ediyoruz. Cihazın durumunu ve masrafını müşteriye bildirdikten sonra, müşteri gerekli olan onayı verip havaleyi gerçekleştirdikten sonra onarım işlemlerine başlıyoruz. PS 4 Mavi Işık Arızası giderildikten sonra cihazın genel kontrollerini yaptıktan sonra garantili olarak müşteriye ulaştırmak üzere cihazı kargo firmasına teslim ediyoruz.