PS4 İşlemci Değişimi

PS4 İşlemci Değişimi

PS 4 İşlemci Değişimi


İşlemci, playstation cihazlarında en önemli parçalardan bir tanesidir. Lens gözünün, oyun CD’sinden okuduğu görüntünün ekrana aktarılması için aracılık yapan parçadır. Playstation cihazlarında işlemci ana kart üzerinde bulunur ve oyun oynarken aşırı ısınmaktadır. İşlemcinin ısınması, fanın randımanlı çalışmamasına bağlı olup, bu durum da zamanla performansını düşürerek, PS 4 mavi ışık arızası konumuna geçer ve cihaz ya kendiliğinden kapanmaya başlar ya da kapandı mı tekrar açılmaz. Böyle sorunlarla karşılaştığınızda kendi başınıza yapamayacağınız bir işlem olması ve başka bir arıza çıkartmaması için PS 4 İşlemci Değişimi için mutlaka yetkili servise müracaat etmek gerekmektedir.


PS 4 konsol cihazı, şu ana kadar piyasada olan konsol cihazlarının teknolojik bakımdan en üstünü olmasına rağmen; işlemcinin aşırı ısınma sorunu, aşırı kullanıma bağlı olarak meydana gelmektedir. Buna rağmen, cihazı sorunsuz bir şekilde uzun bir süre kullanmak istiyorsanız, cihazı belirli zamanlarda rutin bakımlarını yaptırmak üzere servise göndermelisiniz.


Zamanında cihazınıza yapılan rutin bakımlar ile cihazınızın ani arızalanmalarının önüne geçmiş olursunuz. Çünkü cihazın zamanla arızalanmalarının temelinde kullanıcı hatası ile cihazın bulunduğu yere göre dışarıdan kasa içerisine dolan toz parçacıklarının, konsolun kasasının içerisinde yer alan parçaların görevini yapmasını, çalışmasını engeller. Dolayısıyla PS cihazlarının randımanlı çalışması, parçalarının birbiriyle uyumlu çalışmasına bağlı olduğundan, tozların kasa içerisine dolması fanın çalışmasını etkilemekte, fanın randımanlı çalışmaması işlemcinin aşırı ısınmasını engelleyememektedir. Cihazı dinlendirmeden sürekli oyun oynamak da cihazın işlemcisinin aşırı ısınmasına sebebiyet vereceğinden fanın daha tempolu çalışmasını sağlayacaktır.


Her ne durumda olursa olsun, cihazın ana kartı üzerinde yer alan işlemcinin aşırı ısınması engellenemediği sürece işlemci zarar görmeye ve macunun tükenmesine sebebiyet verecek, cihaz bu şekilde kullanılmaya devam edildiği sürece bu sefer mavi ışık arızası vermeye başlayacak, kendi kendisini kapatmaya başlayacaktır. Bu nedenle vakit geçirmeden böyle bir arıza ile karşı karşıya kaldığınızda PS 4 İşlemci Değişimi için cihazınızı teknik servise göndermelisiniz. İstanbul Konsol firması olarak bize ulaştığınızda, Türkiye’nin neresinde olursanız olun, cihazınızın her bir arızasını PS alanında uzman teknik personelimizin yapacak olduğu titiz çalışma ile gideriyor, onarım sonrasında gerekli bütün kontrollerini sağlayıp temiz ve garantili bir şekilde ilk günkü gibi performansa ulaşmış cihazınızı size ulaştırmak üzere kargo firmasına teslim ediyoruz.