PS4 Fan Arızası

PS4 Fan Arızası

PS4 Fan Arızası


Sony firmasının 1994 yılından bu yana piyasaya çıkartmış olduğu playstation konsol cihazlarının hemen hepsinde fan arızası olmaktadır. Sürümü ne kadar gelişmiş olursa olsun PS 4 Fan Arızası da son model konsol cihazlarının en önemli sorunlarından bir tanesidir. Çünkü fan, kasa içerisinde yer alan ana kart üzerinde bulunan işlemcinin aşırı ısınmasını önleyerek, cihazın sorunsuz, üst düzey performansta çalışmasını sağlar. Ancak zamanla fan, çeşitli nedenlerle arızalanabilmekte olduğu gibi, cihazın bulunduğu yer de fanın arızalanmasında etkilidir. PS 4 cihazınız eğer hava kanallarından yeterli hava gelecek yerde değilse, hava kanalları tıkalıysa, cihazın bulunduğu yer ayrıca tozlu ve nemli ise fan, zamanla arızalanabilmektedir. Bu arızalanma sonucunda cihazda performans düşmesi, ekranda takılmalara, donmalara hatta aniden kapanmalara yol açabilmektedir. PS 4 Fan Arızası, konsol cihazının belirli dönemlerde genel bakıma götürülen cihazlarda çok nadir görülmektedir. Zira bakımı yapılan cihazın kasa içerisinde fanın çalışırken kasanın içerisine çekmiş olduğu toz parçacıkları komple temizlenir. Kasa içi toz temizliğini kasanın kapağını açarak, siz kendiniz de yapabilirsiniz, fakat başka bir arıza var mı, yok mu göremezsiniz. Dolayısıyla PS 4 Fan Arızasını alanından uzman teknik personelin bulunduğu yerde yaptırırsanız; fan arızasının giderilmesiyle birlikte, cihazın bütün bakımları yapılır, ekstra bir arızasının olup olmadığı kontrol edilir.


Eğer böyle bir kontrol sonrası cihazda herhangi bir başka arıza başlamak üzere ise bu durum tespit edilerek cihazın sahibine bilgi verilir. Kurumsal bir firma kimliğimizle İstanbul Konsol firması olarak bütün bu işlemleri bütün bir titizlikle yapıyoruz. İstanbul dışından arızası olan PS 4 cihazlarını bize göndermek isteyenlerin bizimle irtibata geçmesi kâfidir. Türkiye’nin neresinde olurlarsanız olun, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firması ile cihazlarınızı bize ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.


Cihazınızı bize gönderdikten sonra, Firma olarak amacımız, müşteri memnuniyeti olduğundan; cihazınızı size ilk günkü gibi ve garantili bir şekilde teslim etmektir. Cihazınızın arızasının kaynağını tespit ettikten sonra amacımız ilkin cihazınızın onarımıdır, fakat bazen arızanın boyutu parça değişimini zorunlu kılabilir. Biz orijinal yedek parça kullanarak cihazınızın sorunlarını ortadan kaldırıyoruz.