PS4 Besleme Arızası

PS4 Besleme Arızası

PS4 Besleme Arızası


Elektronik bir cihazın çalışması elektrikle olduğundan, ani bir yüksek voltaj ya da alçak voltaj olduğunda cihazın içerinde yer alan devrelerin yanmasını önleyen bir sistem bulunmaktadır. Playstation konsol cihazlarının sonuncusu olan PS 4’te, her ne kadar teknoloji harikası olarak lanse edilmiş olsa dahi, PS 3’teki arızaların benzerlerini görmekteyiz. BU problemlerden bir tanesi de besleme arızasıdır. PS 4 Besleme Arızası, elektriksel bir arıza olması sebebiyle, kesinlikle PS alanında uzman olmayan bir kişinin cihazın tamirine yönelmemesi gerekmektedir.


Hemen her elektronik cihazda güç kaybı yaşanabildiği gibi, PS 4 cihazında da bu tip bir problemle karşılaşmak mümkündür. Bu arızanın ana sebebi, güç kablosunun zarar görmesi olmakla birlikte, elektriklerin kesilmesinden sonra cihazın kablo fişinin prizden çıkartılmaması, elektriklerin aniden gelmesi ve yüksek voltajlı gelmesi durumunda cihaz kilitlenebilmektedir. Böyle bir duruma maruz kalıp cihazınız açılmıyorsa uzman bir teknik servisten yardım almanız gerekmektedir.


PS 4 Besleme Arızasının bir de ana kart kaynaklı olma durumu da söz konusudur. Ana kart, cihazın beyni gibi bir fonksiyonu olduğundan dolayı, ana kartın herhangi bir nedene bağlı olarak arıza yapması elektriğin cihaz içine alınamaması ya da elektrik cihaz içine geliyor olmasına rağmen cihazın çalışmamasına neden olabilir. Böylesi bir durumda ciddi boyutta bir arıza olabilir ve teknik servis işle iletişime geçmek gerekmektedir.
PS 4 Besleme Arızası ile ilgili bir başka ihtimal; elektriğin cihaza gelmediği durumlarda cihazın donanımı ile ilgili bir sorundan şüphe etmek gerekir. Güç düğmesi, yani power tuşu çalıştığı halde cihaz çalışmıyorsa ana kart ile birlikte yazılım olarak bir arıza da olabilir.


PS 4 konsol cihazınızda bu tip bir problemle karşılaştığınızda kesinlikle uzman teknik, güvenilir, hatta kurumsal bir kimliği olan teknik servis firması ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Çünkü kurumsal bir kimliği olan firma teknolojik imkânları kullanarak bakım ve onarım hizmetlerini gördüğünden dolayı öncelikle arızanın ana kaynağı tespitini yapar. Müşteri ile irtibat sağlayarak cihazı hakkında bilgilendirme yağar ve masrafının ne kadar olduğunu söyler. Müşteri, onay verdikten sonra havalesini yaptıktan sonra firmanın teknik servisi, onarım çalışmalarına başlar. Onarım çalışmaları tamamlandıktan sonra ise gerekli kontrolleri sağlayarak garantili bir şekilde müşteriye ulaştırmak üzere kargoya teslim eder. İstanbul Konsol firması olarak PS 4 cihazınız ile ilgili her durumda hizmetinizdeyiz.