PS4 Anakart Tamiri

PS4 Anakart Tamiri

PS 4 Ana kart Tamiri


Playstation4 Ana kartı, cihazın çalışması için bütün parçaların üzerinde bulunduğuveri akışının sağlandığı, bir nevi beyin vazifesi gören bir plakadan ibarettir. Ana kart üzerinde WIFI bağlantı entegresi, işlemci, chipset, USB bağlantı entegre devresi, kondansatör gibi birbirlerine bağlı parçalar şeklinde bulunur ve çalışırlar.


PS 4 Ana kartı üzerinde yer alan parçalardan birisi bile bozulduğu zaman cihazda performans düşüklüğü başlar ve sistem ya eksik çalışır ya da hiç çalışmayabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda cihazınızda oyun oynayamazsınız, video izleyemez, internette zaman geçiremezsiniz.


Örneğin; cihazınızı ara vermeden, saatlerce çalıştırdığınızda işlemcide aşırı ısınma problemi başlayacak, eğer fan yeterli soğutmayı sağlayamazsa bu sefer ekstra daha sesli ve gürültülü olarak çalışmaya başlayacak, bu arada fan çalışırken, konsolun bulunduğu yerden toz parçacıklarını kasa içerisine çekecek ve zamanla kasa içerisin tozla dolacağından fan, işlemciyi soğutamayacaktır. Bu nedenle de işlemci aşırı ısınacak ve üzerindeki macun kuruyacak ve bitecektir. Böylece cihaz zamanla mavi ışık arızası vermeye başlayacak, ekranda donmalara veya hiç açılmamalara sebebiyet verecektir.


Bunun gibi ya da daha değişik bir durumla karşılaştığınızda ana kartın değişmesi yerine PS 4 Anakart Tamiri daha yerinde bir karar olmaktadır. Çünkü yeni bir ana kartın maliyeti neredeyse yeni bir konsol cihazı fiyatıdır.


PS 4 Anakart Tamiri, çok incelik ve hassasiyet isteyen bir işçilik ve konsol cihazının beyni olmasından dolayı PS 4 alanında uzman eller tarafından son teknolojik aletlerle ve BGA makinesi kullanılarak yapılmalıdır. İstanbul Konsol firması olarak PS 4 konsol cihazları konusunda uzman teknik personel ile birlikte bakım, arıza tespiti ve onarım işlerinde kullanmış olduğumuz teknolojik aletlerle birlikte, BGA makinesini de kullanarak PS 4 Anakart Tamiri işlemini kusursuz yapıyoruz. Özellikle BGA makinesi ana kart tamiri işleminde çok büyük öneme sahiptir. Çünkü tamir için ana kart üzerine yüksek ısı verilmektedir. Bazı küçük çaplı servisler, BGA makinesi bulunmayanlar, makinenin yapmış olduğu işlemi saç kurutma makinesi ile yapmaktalar, fakat bu tamirleri kalıcı çözüm üretememektedir.


Yapmış olduğumuz onarım işleminden sonra cihazın kontrolleri için 24 saat gözetimimiz altında tutup, cihazın çalışmasında her şey normal olduğunda garantili bir şekilde müşteriye teslim ediyoruz. Bütün bu işlemleri de piyasaya göre en uygun fiyatlarla yapıyoruz.