Ps3 Yükses Fan Sesi Tamiri

Ps3 Yükses Fan Sesi Tamiri

PS 3 Yüksek Fan Sesi Tamiri


Playstation konsol cihazlarının 2006 yılında Sony tarafından piyasaya sürülmesiyle birlikte dünya genelinde 100 milyonu geçen bir satış rakamına ulaşan PS 3 modeli belirli dönemlerde arızalar çıkartabilmekte olup, bu arızaların çoğunun, aslında temel kaynağı olarak fan arızasının ortaya çıkarttığını söyleyebiliriz. Fan arızasına maruz kalmamak için cihaz kullanıcılarını öncelikle cihazlarının rutin bakımları için yetkili teknik servise müracaat etmelerini tavsiye ediyoruz, ancak bazı PS 3 kullanıcıları bu rutin bakımları atlayarak cihazın fan arızasının ortaya çıkmasını engelleyememektedirler ve PS 3 Yüksek Fan Sesi Tamiri için cihazlarını teknik servise göndermektedirler.


PS 3 konsol cihazları, kullanıcılarına saatlerce oyun oynayarak eğlenceli vakit geçirtirken, olağan üstü performansla çalışmaktadırlar. Bu performansı sağlayan ise kasanın içerisinde bulunan ana kart üzerinde yer alan işlemcinin aşırı ısınmasına sebep olur. İşte tam burada fanın önemi meydana çıkmaktadır. Fan, işlemcinin aşırı ısınmasını önlemek amacıyla zaman zaman yüksek sesli çalışabilmektedir. Fanın randımanlı normal ses seviyesinde çalışması için kaplı yerde, duvar dibinde, tozların nemin olduğu yerde bulundurmamak gerekmektedir. Fanın yüksek sesle çalışması, özellikle saatlerce oyun oynandığında işlemciye aşırı yük çok bineceğinden dolayı, işlemciyi soğutmak için ekstra çalışmasına bağlıdır. Ayrıca cihazın bulunduğu yerin de etkisiyle çevreden toz parçacıklarını kasanın içine çekmesi ve pislenmesine neden olur, bir de sıvı teması olursa ana kartın oksitlenmesine sebebiyet verir. Bu şekilde cihazı çalıştırmaya devam ettiğinizde cihazınızda sarı ışık arızası, kırmızı ışık arızası meydana gelecektir. Dolayısıyla cihazınızda ciddi onarım ve masraflar ortaya çıkacaktır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için, PS 3 Yüksek Fan Sesi Tamiri için yetkili teknik servise müracaat etmeniz gerekmektedir.


PS 3 Yüksek Fan Sesi Tamiri için cihaza kendiniz müdahale etmeyin, ya da bir yakınınıza el sürdürmeyin. Zira ufak bir arıza, farkında olmadan ve yapılan yanlış müdahale sonucunda istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bu nedenle PS alanında uzman bir teknik servise cihazınızı teslim edebilirsiniz. Biz İstanbul Konsol firması olarak PS alanında uzman teknik ekibimizle cihazlarınızın bütün bakım, onarım ve gerekli görüldüğünde orijinal yedek parça değişimi ile garantili bir hizmet sunuyor, bu hizmeti de piyasanın çok altında uygun fiyatlarla yapıyoruz.