PS3 Wireless Tamiri

PS3 Wireless Tamiri

PS3 Wireless Tamiri


PS 4 konsol cihazlarında olduğu gibi, PS 3 cihazlarında da Wireless arızası meydana gelebilmektedir. Konsol oyun cihazlarında çevrim içi oyun oynayanların en büyük sorunu, hiç şüphesiz Wifi bağlantı problemidir. Böyle bir problemle karşılaştığınızda; belki o an için modemi TV’nin olduğu yere getirerek “lan” kablosuyla anlık bir çözüm bulsanız da, bulunduğunuz yerden, internet üzerinden çevrim içi oyun oynayamayacağınız gibi cihazın PS 3 Wireless Tamiri için uzman teknik servislere müracaat etmek gerekmektedir.


Wireless arızası ya entegreden ya da güncellemeden kaynaklanmaktadır. Güncelleme esnasında cihazın donanımlarının, wireless noktasıyla bağlantı kuramaması sonucunda hata vermekte; Wireless entegresi ya da Wirelsschip setindeki arızadan dolayı, güncellemeyi tamamlayamaması neticesinde cihaz açılmamaktadır.

Wireless Arızasının Sebepleri
• PS 3 ve PS 4 Konsol cihazınızın, nemli ortamda çalışması sonucunda Wireless arızası görülebilir.
• Cihaz, herhangi bir sebeple darbeye maruz kaldıysa kasa içerisinde entegre halinde bulunan WIFI kablo ve anten bağlantısının kopması sonucunda Wifi arızası görülebilir.
• Gerek cihaz, gerekse de kullanıcıdan kaynaklanmayıp, tamamen şehrin elektrik akımı ile alakalı bir durum sonucunda, cihaz; aniden gelen yüksek akıma ya da voltaj düşmesine maruz kaldığında yine WIFI arızası ortaya çıkabilir.
Wireless Tamir Süreci
Cihazınız, wireless arızası verdiyse, chip set altında yer alan iletken lehim topçukları iletkenliğini kaybetmiştir. Bu nedenle; PS 3 chip set lehim topçukları, 100 ve üzeri bağlantı noktasından iletimi sağladığı için, bir tanesinin dahi ayrılması, kopması ya da yerinden çıkması durumunda bağlantı koparak WIFI arızası meydana gelecektir. WIFI arızası, sadece chip setle alakalı olmadığından, diğer entegre devreleri ile de ilgili olabileceğinden ötürü cihazınızı böyle bir arıza durumunda PS 3 Wireless Tamiri için PS 3 konsol cihazında uzman bir teknik servise teslim etmelisiniz.
PS 3 ve PS 4 konsol cihazlarının bakım, onarım işlerinde uzman teknik personelle çalışan firmamız, Kadıköy’deki adresinde son teknolojik aletlerle playstation tamiri nde siz değerli oyun severlerin yanındayız. Titiz bir şekilde hizmet vermekte olup, bu hizmetleri müşteri memnuniyeti çerçevesinde iş garantili olarak piyasaya göre en uygun fiyatlarla yapıyoruz. Siz de böyle kaliteli, güvenceli hizmet almak istiyorsanız; Türkiye’nin neresinde olursanız olun, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firması ile arızalı konsollarınızı, ücretsiz olarak bize gönderebilirsiniz.