PS3 Sarı Işık Tamiri

PS3 Sarı Işık Tamiri

PS3 Sarı Işık Tamiri


PS 3 sarı ışık arızası, PS 3 sahibi kullanıcılarının canını sıkan bir arızadır. Sarı ışık arızasının neden kaynaklandığını bilindiğinde PS 3 Sarı Işık Tamiri de kolaylaşır. Sarı ışık arızasını dört ana başlık altında ele alabiliriz:
Aşırı Kullanmaktan Kaynaklanan Ps3 Sarı Işık Arızası: Her elektronik cihazın bir kullanım ömrü vardır. PS 3 cihazlarda da bu durum böyledir. Ayrıca cihazınızla oyun oynadığınız süre çok etkilidir. Özellikle genç nesil, vakitlerinin çoğunu PS ile geçirdiklerinden, cihazı çok sık kullanmak, ömrünü de kısaltır ve belirli bir süre sonra cihazın performansı düşmeye başlar. Arızanın boyutu büyüdükçe cihaz, kendi kendine kapanmaya başlar.
• Playstation 3 cihazınızın bulunduğu yerin temiz, rutubetsiz ve havadar bir yer olması, cihazın içinin çabuk tozlanmasını önler. Genelde TV’nin bulunduğu yerde muhafaza edilen PS 3 cihazlarının arka taraflarında hava kanallarının açık olması gerekmektedir. Aksi takdirde; hava kanallarının tıkalı olması ve fanın, randımanlı çalışamaması nedeniyle işlemcinin aşırı ısınması ve ana kartın alt bölümüne kaçan tozlar sarı ışık arızasına neden olur.
• Yazılım Kaynaklı Sarı Işık Arızası: Cihazınıza lisansı olmayan yazılımlar yüklediğinizde, bu yazılımlar, sistem dosyalarına zarara vererek cihazınızın sarı ışık arızasına düşmesine sebebiyet verebilirsiniz. Bu tip bir durumla karşı karşıya kaldığınızda yetkili teknik servislerden faydalanabilirsiniz. İstanbul Konsol firması olarak PS 3 Sarı Işık Tamiri konusunda uzman teknik ekibimizin yapacak olduğu hassas çalışmalarla en uygun fiyata garantili bir şekilde müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak hizmet veriyoruz.
• Donanım Kaynaklı Sarı Işık Arızası: Cihazınızı, taşırken düşürdüğünüzde ya da başka herhangi bir nedene bağlı olarak darbeye maruz bıraktıysanız, cihazın içerisindeki parçalardan herhangi birisi ya da entegre devrelerden birisinin yerinden çıkması neticesinde de cihaz, sarı ışık arızası verebilir.İşlemci altındaki termal macunun kuruması ve işlemcinin aşırı ısınmasıda bu arızaya sebebiyet verebilir. Bu tür arızalara playstation sarı ışık arızasına BGA cihazı ile müdahale edilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka cihazınızı güvenilir servise ulaştırmanız gerekmektedir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo ile arızalı olan PS 3 konsol cihazınızı ücretsiz bir şekilde bize gönderebilirsiniz. Cihazınızla ilgili arıza tespit işlemlerinden sonra, ortaya çıkacak olan onarım masrafını sizinle paylaştıktan sonra, havalesini yaptığınızda teknik servis personellerimiz onarım çalışmalarını yapıp, gerekli kontrolleri sağladıktan sonra cihazı, size ulaştırmak üzere kargo şirketine teslim ediyoruz.