PS3 HDMI Soket Değişimi

PS3 HDMI Soket Değişimi

PS3 HDMI Soket Değişimi

PS3 HDMI Soket Değişimi


Playstation konsol cihazlarının en hassas olan yeri PS 3’lerde de, PS 4’lerde de bulunan HDMI soket girişleridir. Hassas olmaları nedeniyle dikkatli olunmazsa çok sık arıza verebilmekte olup, değişimi gerekebilmektedir. PS 3 HDMI Soket Değişimi, konsol cihazları hassas bir elektronik cihaz olduğundan, teknik servislerde yapılmalıdır. İstanbul Konsol firmamız bünyesinde playstation konsol cihazları bakım, onarımında uzman teknik personellerimizin vermiş olduğu hizmetle; PS 3 ya da PS 4 konsol cihazlarınızın her türlü çıkartmış olduğu arızaları garantili bir şekilde sonlandırıyoruz.


Playstation konsol cihazlarında, ekrana görüntü gelmemesi ya da oyun oynarken görüntünün aniden gitmesi gibi bir durumla karşılaştığınızda arızanın öncelikle bağlantı noktaları, HDMI soket girişi ile ilgili olduğunu görebilirsiniz. Buradan; ekrana görüntü gelmemesinin tek sebebi HDMI soket girişi arızası olduğu anlamını çıkartamazsınız. Dolayısıyla görüntü problemi yaşadığınızda, bunun farklı sebeplerinin olabileceğini düşünmeli ve alanında uzman kurumsal bir kimliğe sahip teknik servislere cihazlarınızı ulaştırmalısınız.


Playstation konsol cihazınızda PS 3 HDMI Soket Değişimi yaptırmak için servise müracaat ettiğinizde öğrenmeniz gereken önemli bir nokta vardır: Cihazların her ne kadar orijinal yedek parçalarının yanında yan sanayi yedek parçaları da bulunuyor olsa da tercih ettiğiniz servisin, orijinal yedek parça kullanıp kullanmadığını öğrenmektir. Zira bazı cihazlar, orijinal yedek parça ile göstermiş olduğu performansı, yan sanayi yedek parçalarıyla gösteremeyebilir. Bu nedenle servis tercihinizi yaparken orijinal yedek parça sorunu yaşamayan teknik servisleri seçmeniz, PS3 ya da PS4 konsol cihazınızı daha uzun yıllar boyunca kullanmanızı sağlar.


HDMI Soket içerisinde dişlerin yamulması ya da kırılması sonucu ortaya çıkan soket arızası, iki farklı bir şekilde oluşmaktadır:
• Birincisi; kullanıcıdan kaynaklı HDMI soket arızasıdır. Ekran bağlantısını yapma esnasında takıp çıkartmada dikkatsizce davrandığımızda soket içindeki dişler yamulabilmekte ya da kırılabilmektedir. Böyle bir durumda HDMI Soket Değişimi zorunlu olmaktadır.
• İkincisi; zaman içerisinde cihazın kullanımına bağlı olarak sistemsel bir sorun olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Teknik bir sorun olması nedeniyle, cihazın arızası nedeniyle servisten yardım istemeliyiz.
PS 3 ya da PS 4 konsol cihazlarınızla ilgili bütün arıza türleri, giderilemeyecek, onarımı mümkün olmayan arıza türleri olmadığından, firmamız; bütün konsol bakım, onarım işlemlerini garantili ve müşteri memnuniyetince yapmaktadır.