PS3 HDD Değişimi

PS3 HDD Değişimi

PS3 HDD Değişimi


Playstation konsol cihazlarının içerisindeki oyunların depolandığı parça, HDD, yani hard disktir. Zamanla oyuncu, konsol içerisindeki oyunları yetersiz görmeye ya da zamanla yeni yeni oyunlar Sony tarafından piyasaya çıkartılmaya ve kullanıcının bu oyunları yüklemeye başlandıkça zaten 40 GB’lık olan PS’nin hard diski birkaç oyun yükleyince dolmaya başlar. Bu durum, HDD’nin kapasitesinin yükseltilmesini zorunlu kılar.
Daha yüksek kapasiteli PS3 HDD Değişimini; teknik bilginiz varsa kendiniz yapabileceğiniz gibi, uzman teknik servise de hard disk değişimini yaptırabilirsiniz. Hatta teknik serviste PS 3 HDD Değişimini yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Zira kendiniz değişim yaparken, farkında olmadan cihazın herhangi bir yerine zarar verebilirsiniz. Biz; İstanbul Konsol firması olarak cihazınızla ilgili bütün işlemlerinizi, uzman teknik personellerimiz eşliğinde titiz bir çalışma ile garantili olarak yapıyoruz.


PS3 konsol cihazınızın HDD kaynaklı bir arızasının olup olmadığını anlamak, pek de zor değildir. Eğer konsol cihazınız açılıp kapanırken çok ağırsa, menü içerisinde aramalara yaparken ekranda donma ya da kesinti oluyorsa, cihazın ön tarafında bulunan turuncu renkli HDD lambası, PS 3 konsol cihazınız kilitlendiğinde sabit bir şekilde yanıyorsa harici diski değiştirmeniz gerekmektedir. Sony, konsol cihazlarında bu tür sıkıntı oluşmaya başladığında daha yüksek kapasitelerde PS 3 HDD Değişimi için orijinal hard disk yedek parça üretmeye başlamıştır.
Bireysel Olarak PS 3 HDD Değişimi yapacaksanız, dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunlar;
• Montaj işlemine başlamadan önce, mevcut hard diskinizdeki verilerinizi USB ya da harici diskinize yedekleyiniz.
• Dosya sistemi olarak FAT32’yi seçmeniz gerekmektedir.
• HDD, konsol cihazınızın alt kısmında bulunur ve önünde plastik koruyucu bulunmaktadır. Burada bulunan vidayı tornavida yardımıyla sökerken dikkatli olmalısınız. Kapağı çıkarttığınızda HDD’yi göreceksiniz.
• HDD’yi cihaz üzerinde 4 tane vida tutmakta. Kapağın vidasını dökerken göstermiş olduğunuz hassasiyeti, bu 4 vidayı da sökerken dikkatli olmalısınız. Vidaları söküp HDD’yi kızaklı yuvasından çıkarttıktan sonra daha yüksek kapasiteli yeni aldığınız HDD’yi takabilirsiniz. Bütün vidaları takıştırma işlemi bittikten sonra konsol cihazınızı çalıştırabilirsiniz.
• İşlem öncesindeki yedeklemelerinizi tekrar geri yüklemeniz sonrasında cihazınızı artık kullanmaya başlayabilrisiniz.