PS3 Fan Tamiri

PS3 Fan Tamiri

PS3 Fan Tamiri


         Playstation cihazlarının aşırı çalışmasına bağlı olarak işlemci aşırı ısınma yapar. Ayrıca işlemcinin altında bulunan termal macunun kuruması ve özelliğini yitirmesi sebebi ile işlemci ısısı düşürülemez yani işlemci yeterince soğutulamadığı için cihaz fan acar , işlemciyi soğutmak için normal hızından daha hızlı dönmesi fanı yorar ve gürültülü çalışır. Fan, işlemcinin aşırı ısınmasını engellemek, yani soğutma görevini yerine getirir. Fan, işlemcinin aşırı ısınmasını engellediğinden oyunların donmadan, takılmadan oynanmasını sağlar. Fakat zamanla playstation konsol cihazlarının çok aşırı kullanılması, zaman içerisinde fanın yetersiz kalmasına ve PS’nin performansının düşmesine neden olur, hatta kırmızı ışık arızasının nedeni de fan olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda PS 3 Fan Tamiri için kaliteli, güvenilir bir teknik servise PS 3 cihazınızı götürmeniz gerekir.


PS 3 Fan Tamirini gerektiren bir takım nedenler vardır. Teknik servislere en sıklıkla aşağıdaki fan sorunları ile ilgili arızalı cihazlar gelmektedir.
• PS 3 konsol cihazınızın bulunduğu yer havadar ve rutubetten uzak bir yer olmalı ve asla duvar önüne, hava kanallarını kapatacak bir yere konulmamalıdır. Bu duruma dikkat edilmediğinde, cihazın hava kanallarının tıkanmasın ve kasa içerisinde toz parçacıklarının birikmesine neden olur. Dolayısıyla fan, zamanla olağan dışı gürültülü çalışmaya başlar. Dış ortamda bulunan nemim de cihaz içerisine fan ile çekilerek ana kart üzerinde oksitlenmelere yol açar.
• Herhangi bir sebeple cihazınız fiziki darbeye maruz kaldıysa, örneğin düşürdüyseniz; fan, yerinden çıkmış olabilir. Böyle bir durumda fan, hiç çalışmayabileceği gibi, cihaz, hiç kilitlenmiş olup, çalışmayabilir.
Bu ve benzeri sebeplerle bilinçsizce herhangi bir şekilde cihaza müdahalede bulunmadan cihaz, teknik servise ulaştırılmalıdır.PS 3 Fan Tamiri için, İstanbul Kadıköy’de bulunan firmamıza Türkiye’nin neresinden ve PS cihazının hangi tür sorunu ile ilgili ulaşacak olursanız olun, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firması ile cihazınızı ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
Teknik servisimizde arızanın kaynağının tespiti son teknolojik aletlerle yapılır. Servis olarak birincil amacımız, onarmaktır. Fakat arıza, onarılamayacak derecede olup, parça değişimi kaçınılmazsa, bu durum müşteriye bildirilir. Müşterinin onayı ve gereken masrafın havalesini yaptıktan sonra cihazın parça değişimi, montaj işlemleri yapılır. Onarım işlemlerinden sonra cihaz, gerekli kontrolleri sağlanarak ve bir takım testlere tabi tutulduktan sonra, garantili bir şekilde müşteriye ulaştırması için kargo şirketine teslim edilir.