PS3 Downgrade

PS3 Downgrade

PS3 Downgrade


Playstation 3 konsol oyun cihazı 2006 yılında piyasaya çıktı çıkalı, genç neslin dünya genelinde büyük bir rağbet gösterdiği, boş vakitlerinde eğlenceli anlar geçirmek için vaz geçemediği bir hâl almıştır. Zamanla da konsolun HDD’sinde yer alan oyunların haricinde daha sonra çıkan yeni oyunları yüklemek isteği oluşmaktadır. Yalnız bu isteğin mümkün olması için cihazda bir takım değişiklikler yapmak gerekmekte olup, bu değişiklikler, cihazın kendisine zarar vermemektedir

.
PS 3 Downgrade yapmak için öncelikle cihazın yedeklemesi yapılır. Sonra mevcut yazılıma ilaveten bir yama program uygulanarak yedeklenen yazılım konsola tekrar yüklenir. Bu işlemin akabinde PS 3’e işlem yapabilmek için çeşitli yazılımlar kurularak işlem tamamlanmış olur. Yalnız; PS 3 Downgrade yapabilmek için konsolun sürümünün en fazla 3.56 sürümde olması gerekmektedir.
PS 3 Downgrade İşlemi Nasıl Yapılır?
PS 3 konsol cihazınızda Downgrade işlemi yapabilmek için, “E3 Flasher” adı verilen aparat yardımına ihtiyacınız olacaktır. E3 Flasher aparatını, ana karta bağlamak için kasanın içinin açılması gerekmektedir.
• E3 Flasher aparatını PS3 cihazınıza takın, “Başlat” tuşuna basın ve bekleyin.
• Yaklaşık 5 dakikalık bir bekleme süresinden sonra işlem tamamlanmış olacaktır.
• E3 Flasher aparatında yer alan microSD kartı bilgisayara bağlayarak “PS 3 Dump” dosyasına 3.55 versiyon yaması yapın.
• Sonra microSDyi tekrar aparata takın ve ilk başta yapmış olduğunuz işlemleri tekrarlayın.
PS 3 Downgrade işlemini yapmak için cihazınızın kodunun 6A, 6B, 6C, 6D, 7A, 7B, 7C, 7D, 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 9D, 0A, 0B, 0C, 0D, 1A kodlarından bir tanesi olması gerekmektedir.
PS 3 Downgrade işlemini yapmanın iki olumsuz yönü vardır. Bunlar;
• İnternet üzerinden çevrim içi oyun oynayamazsınız.
• Cihazının yeni gelen güncellemelerini alamazsınız.
Eğer gelen güncellemeleri farkında olmadan kabul etmiş olursanız, PS 3 Downgrade işlemini iptal etmiş, cihazınızı en son güncellemesine döndürmüş olursunuz.


Ayrıca eğer tekrar internet üzerinden çevrim içi olarak oyun oynamak isterseniz, PS 3 Downgrade işlemini iptal etmeniz yeterli olacaktır. İşlem iptalinde cihazınız, en güncel sürüme dönecek ve size çevrim içi oyun oynama olanağı sağlayacaktır.
Bütün PS 3 konsol cihazlarınızın işlemlerinin uzman teknik servisimizce İstanbul Konsol firması olarak garantili bir şekilde itinalı olarak yapılmaktadır. Playstation 3 ün tüm modellerine oyun yüklemesi yapılmaktadır. Playstation 4 ün versiyonuna göre oyun yüklemesi yapılmaktadır.

Playstation 3 oyun yükleme,

Playstation 4 oyun yükleme, 

ps3 oyun yükleme, 

ps4 oyun yükleme