PS3 Besleme Arızası

PS3 Besleme Arızası

PS3 Besleme Arızası


Elektronik cihazlar, elektrikle beslenmeleri sebebiyle; elektrik olmayınca hiçbir iş yaramazlar. Dolayısıyla cihazı çalıştıran elektrik besleme kablolarının sağlamlığı önemlidir. PS 3 Besleme Arızası, konsol cihazının önemli arızalarından bir tanesidir. Enerji iletimini sağlayan güç kablolarının, soketin çok çabuk bir şekilde deforme olmasına bağlı olarak besleme arızaları meydana gelmektedir.


PS 3 konsol cihazının PS 3 Besleme Arızası ile ilgili bir problemi olduğunda, yapılması gereken en akıllı iş, PS konusunda uzman bir teknik servise müracaat etmektir. Çünkü servise gitmeden kişi, kendince cihazın içini açıp onarmaya kalkarsa, daha büyük problemler ortaya çıkabilir, çok ufak olan arıza, büyük masraflara sebebiyet verebilir.


Playstatıon cihazlarının PS 3 Besleme Arızası çıkarmasının en büyük sebeplerinden birisi, cihazın sabitlenmesi maksadıyla cihazın duvara yaslanmasıdır. Bunun yanında cihaz, düşürülmeye bağlı olarak darbeye maruz kaldığında da besleme devreleri, kabloları zarar görebilir. Böylece cihazın elektrik alma sıkıntısı yaşamaya başlar. Soketin içerisindeki kablolar ince ve hassastır. Dolayısıyla en ufak bir darbede kabloların bir tanesinin bile kopması, besleme arızasını doğurur. Darbeye ya da başka herhangi bir nedene bağlı olarak ayrıca, cihaz içerisindeki kablolarda da incelme, kopma gibi durumlar meydana geldiğinde kısa devre yapabilir ve cihazın kasa içinin yanmasına neden olabilir. Burada ifade ettiğimiz PS 3 Besleme Arızası durumu ile karşı karşıya kaldığınızda mutlaka cihazınızı uzman bir teknik servise götürmeli, ya da kargo yoluyla ulaştırmalısınız. Elektronik bir cihaz olması nedeniyle profesyonelce müdahale edilmesi şarttır. Bunun için de servis seçiminde bir takım kriterlere dikkat etmeniz büyük bir öneme sahiptir.

Servis Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler
• Teknik servisin mutlaka profesyonel personelden oluşması gerekmektedir.
• Cihazda parça değişimi gerekliyse, orijinal yedek parça kullanmalıdır.
• Teknik servis hakkında referansların güçlü olması gereklidir.
• Kurumsal bir kimliğe haiz olmalıdır.


Firmamız, bu kriterler doğrultusunda hizmet vermekte olup tamamen müşteri memnuniyeti odaklıdır. PS 3 cihazınızın her türlü bakım, onarım ya da parça değişimi hasıl olduğunda sizinle irtibata geçilerek onayınız ve masrafının havalesini yaptığınızda garantili olarak onarımını yapıyoruz ve bütün bakım ve kontrolleri sağlanarak sağlam bir şekilde cihazınızı size ulaştırmak üzere anlaşmalı olduğumuz kargo firmasına teslim ediyoruz.