Playstation Chipset Tamir Fiyatları

Playstation Chipset Tamir Fiyatları

PlaystationChipset Tamir Fiyatları


Playstation konsol oyun cihazlarının önemli parçalarından bir tanesi chipset arızasıdır. Chipset, işlemci ile birlikte ana kart üzerinde bulunmakta olup arızalandığında hata vermektedir. Cihazının böyle bir arıza verdiğinde konsol cihazı çalıştırılmamalı, mümkün olan kısa sürede yetkili, deneyimli, kaliteli, güvenilir bir teknik servisten yardım istenmelidir. İstanbul Konsol firması olarak Kadıköy’deki adresimizde PS konusunda uzun yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve deneyim sayesinde,alanında uzman teknik personelimizle son teknolojik aletlerle ve BGA makinesi ile hizmet vermekte olup, PlaystationChipset Tamir Fiyatları bakımından en uygun fiyatlarla müşteri memnuniyetini esas alarak çalışıyoruz. Ayrıca konsol cihazınızın her türlü problemini yapmış olduğumuz titiz çalışma ile çözüme kavuşturuyoruz.


Chipset arızası genellikle cihazın aşırı kullanımı ile birlikte kullanıcı hatalarından meydana gelmektedir. Bu arızayı meydana getiren unsur, cihaza sıvı temasıdır. Bunun yanında bir de işlemcinin aşırı ısınmasına bağlı olarak chipsetin ayaklarının boşlaması ya da kopması ile oluşur.
Böylece oluşan arıza, teknik servis olarak ilkin yapmış olduğumuz çalışma, onarımdır. Cihazın herhangi bir parçası onarım ile arızası ortadan kalkıyorsa onarılır. Bu aşamada teknik servisimizin yapmış olduğu kontrol ve arıza tespiti sonrasında onarımla arızanın giderileceği anlaşılırsa BGA makinesinde yüksek ısı vererek chipset yerinden çıkartılarak güzelce temizlenir, tamiri büyük bir hassasiyetle yapılır ve tekrar BGA makinesi ile yerine yerleştirilir.


BGA makinesi kullanmayan bazı küçük çaplı servisler saç kurutma makinesi ile aynı işlevi görmeye çalışır, fakat cihaz tekrar çalıştırıldıktan sonra yeniden aynı arızayı verebiliyor ve bu aşamadan sonra chipsetin onarılması imkânsızlaşıyor. Çünkü chipsetin muhakkak surette yetkili bir teknik serviste BGA makinesinde ana kart yüksek ısıya maruz bırakılarak, itina ile yerinden sökülerek tamir edilmesi gerekmektedir.


İstanbul Konsol firması olarak kurumsal kimliğimiz son teknolojik aletlerimiz ve uzman teknik kadromuzla playstatıon cihazlarınızın PlaystationChipset Tamir Fiyatları olarak en uygun fiyatlar ve titizlikle yapmış olduğumuz çalışmalardan siz de yararlanmak isterseniz, bizi aramanız yeterlidir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firması aracılığıyla ücretsiz olarak arızalı cihazlarınızı bize gönderebilir ve cihazınızla ilgili çalışmaları an be an takip edebilirsiniz.