Sony Ps4 Mavi Işık Tamiri

Sony Ps4 Mavi Işık Tamiri

Sony PS 4 Mavi Işık Tamiri


Playstation konsol cihazlarının 2013 yılında çıkartmış olduğu PS 4, oyun severler olarak, son derece beğenilen ve çok sıklıkla kullanılan bir konsol cihazıdır. Cihaz, ne kadar son teknolojik parçalarla gülü bir şekilde üretilmiş olursa olsun, cihazın kullanım süresi, saatlerce olduğundan zaman olarak kısa zaman diliminde arızalar olabilmekte olup, cihazın kısa sürede arıza vermesi tamamen kullanıcıdan kaynaklanmaktadır. Kullanıcılar, aslında bunu bilinçli olarak yapmamaktadır, sadece oyuna kendilerini kaptırdıklarından cihazın arızasını ya fark etmiyorlar, ya da erteleme yoluna gidiyorlar.


Sony PS 4 konsol cihazının aşırı şekilde kullanılması, saatlerce oyun oynanması, cihazın içerisinde bazı parçaların ekstra çalışması ve bu çalışma ile zaman zaman performans düşmesine yol açmaktadır. Konsol içerisinde ana kart üzerinde yer alan işlemcinin aşırı ısınması, fazla çalışması ve fanın, yapması gereken soğutmayı yapamamasından kaynaklanmakta olup, aşırı ısınmanın etkisiyle kısa devreler yapmaya başlayacak; bu durum devam ettiği sürece cihaz, mavi ışık arızası konumuna geçip kendini kapatma yoluna gidecektir. Böyle bir durum karşısında Sony PS 4 Mavi Işık Tamiri için cihazın yetkili teknik servise ulaştırılması gerekmektedir.


Servise gitmezden önce iyice araştırmanız gerekmektedir. Zira piyasada playstation servisi olarak birçok yer olmasına rağmen maalesef yetkinlikleri yoktur. Bu tür yerler, cihazınıza ekstradan daha büyük çaplı arızaların çıkmasına sebebiyet verebilmekte olup, seçecek olduğunuz servisin teknik personelinin PS 4 alanından uzman olması, son teknolojik aletler kullanıyor olması gerekmektedir. Parça değişimi zorunlu olduğunda bire bir orijinal yedek parça ile değişim yapıyor olması, bütün yapmış olduğu çalışmanın garantisini verip, servis sonrasında da yapmış olduğu çalışmaların arkasında olması, yani kurumsal bir kimlik sahibi olması gerekmektedir.


PS 4 cihazınız mavi ışık arızası verdiyse, bunun nedenleri neler olabilir:
• Fan, ekstra çalışmaya bağlı olarak dışarıdan toz parçacıklarını kasa içerisine çekmiş, kasa içerisi tozla dolmuşsa,
• Konsolun olduğu yer nemli ya da sıvı temasına maruz kaldıysa,
• İşlemcide yer alan termal macunlar kuruduysa,
• İstemeyerek dahi olsa darbeye maruz kaldıysa,
• HDD’ye bağlı olarak arıza meydana geldiyse mavi ışık arızası görülür.
Bütün bu sebepler neticesinde cihazınızda oluşan arıza için Sony PS 4 Mavi Işık Tamiri, İstanbul Konsol firması olarak firmamızda garantili bir şekilde, en uygun fiyatlarla onarılmaktadır.