Sony Ps4 HDMI Soket Değişimi

Sony Ps4 HDMI Soket Değişimi

Sony PS 4 HDMI Soket Değişimi


Sony’nin playstation konsol cihazlarının ekrana daha net görüntü ve ses gelmesini sağlamak için ilkin PS 3’te HDMI soket kullanmış olup, daha sonra bunu geliştirerek PS 4’te daha da ileri seviyeye götürmüştür. HDMI soketi, görüntü ve sesi ekrana iletmeye yarayan konsol ile TV arasındaki kablonun ucunda yer alan aparattır.


Günün yorgunluğunu atmak için boş vaktinizde PS 4 karşısına geçtiniz, başladınız oyun oynamaya. En fazla iki kişi ile oynanan PS 4 oyununda oyunun heyecanının tavan yaptığı bir anda ses ve görüntü gitti. Bu durumda aklınıza ilkin HDMI problemi gelse de, ekranda görüntü ve ses gitmesinin nedenini sadece HDMI soketine de bağlamak hata olur. Çünkü ekranda görüntü ve ses olmamasının başka nedenleri de bulunmaktadır.Böyle bir durumda da Sony PS 4 HDMI Soket Değişimi için yetkili teknik servise müracaat edilmelidir.


HDMI soket girişi, konsol cihazının en hassas bölgesi olduğundan en ufak bir darbede ya da baskı karşısında, farkında olmadan ters takılmaya çalışılması durumunda soket içerisinde yer alan dişler eğrilebilmekte, hatta kırılabilmekte. Dolayısıyla HDMI kablosunu takarken ya da çıkartırken çok dikkatli olmak gerekmektedir.


HDMI problemi yaşamamak için çoğunlukla altın uçlu HDMI kablosu kullanılır, ama bu imkân yoksa konsol cihazı ile TV arasındaki HDMI kablosunun sıklıkla çıkartılıp takılması önerilmez. Böyle bir duruma karşılaştığınızda Sony PS 4 HDMI Soket Değişimi için yetkili teknik servise müracaat etmeniz gerekmektedir. Çünkü yetkili teknik servislerde orijinal yedek parça bire bir aynısıyla değiştirilmektedir. Oysaki herhangi bir yerde yan sanayi HDMI soketleri de bulunmakta ve yan sanayi parça kullanmaktadır. Cihazınızda kullanılan hiçbir yedek parça eğer orijinal değilse; ilk performansı vermez. Bu nedenle muhakkak orijinal yedek parça kullanılması konusunda ısrarcı olunuz.


İstanbul Konsol firması olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmamız nedeniyle, PS 4 konsol cihazınızın ne tür bir sorunu olursa olsun, uzman teknik personelimizin son teknolojik aletleri kullanarak titiz çalışmaları ile ve piyasayla kıyasladığımızda en uygun fiyatlarla %100 garantili bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz.