Sony Ps3 Oyun Yükleme

Sony Ps3 Oyun Yükleme

Sony PS 3 Oyun Yükleme


Sony firmasının, 2006 yılında üçüncü nesil olarak piyasaya sürdüğü PS 3 konsol cihazı, mevcut önceki konsol cihazlarına göre, daha gelişmiş bir düzeyde olmuş olsa da zamanla oyun severler geçen zaman diliminde farklı arayışlar ve oyunlar peşine düşmeye başlamışladır. Sony firması da bu alanda tekel olmasının da vermiş olduğu etkiyle oyunları aşırı derecede yüksek fiyatla satmaya başlayınca, bir oyuna gereğinden fazla para vermek insanları, farklı arayışlara itmiş ve kendilerince çözüm yolları bulmaya başlamışlardır.


Yalnız, Sony PS 3 Oyun Yüklemeniz için, cihazınızda bir takım değişikliklerin yapılması zaruridir. Sony PS 3 cihazında kırma işlemi yapılmadan oyun yükleyemezsiniz. Öncelikle PS 3 kırma işlemi için yetkili bir teknik servisle irtibata geçmeniz gerekmektedir. Çünkü kırma işlemi yazılımla ilgili olması nedeniyle yanlışlık yapmamak, farklı tür arızalara sebebiyet vermemek için teknik servisle irtibata geçmek en akıllıca iştir.


Kırma işleminden sonra hard diskinizdeki kapasite kadar oyun indirip yükleme yapabilirsiniz, ancak cihazınızın randımanlı çalışabilmesi için ya hard diskinizi daha büyük kapasiteli bir hard diskle değiştirmeyi ya da oyun silmekten ziyade bir tane harici disk edinip, burada kendinize bir arşiv oluşturabilirsiniz. PS 3 kırma işlemi sonucunda PS 3 cihazınız zarar görmeyeceği için garanti kapsamı dışında kalmaz. Ancak kırma işleminden sonra sadece bir durumdan mahrum kalırsınız ki, o da internet üzerinden çevrim içi oyun oynamak. Kırma işlemi, yazılım ve sürüm olarak mevcut sürümden daha eski bir sürüme dönmek demek olduğundan, internet üzerinden oyun oynayamazsınız.


PS 3 cihazınızın yeniden bu özelliği kazanmasını isterseniz eğer, PS 3 kırma işlemini iptal ederek, cihazınızı güncel sürüme getirdiğinizde internet üzerinden oyun oynamaya başlayabilirsiniz. Bunun yanında; cihazınız kırma işlemi yapıldıktan sonraki durumda iken, ara sıra gelen güncellemeleri yanlışlıkla kabul ettiğinizde de kırma işlemi otomatik olarak iptal edilmiş olur ve cihazınız güncel sürümüne dönmüş olur. Yani burada kısaca şunu ifade edebiliriz: Sony PS 3 Oyun Yükleme için kırma işlemi yaptığınızda internet üzerinden oyun oynayamaz, bunun yanında oyun indirme işlemi yapabilirken; cihazınız güncel sürüme döndükten sonra ise oyun indirme işlemi yapamazken bu sefer internet üzerinden oyun oynamaya başlayabilirsiniz.


İstanbul Konsol firması olarak Kadıköy’deki adresimizde cihazınızın bütün problemlerini uzman teknik personelimizle çözüme kavuşturuyoruz.