Sony Ps3 Kırmızı Işık Tamiri

Sony Ps3 Kırmızı Işık Tamiri

Sony PS 3 Kırmızı Işık Tamiri


Sony PS 3 cihazı, kullanıma bağlı olarak belirli zamanlarda arıza çıkartabilmektedir. Bu arızaların kimisi yazılım kaynaklı olsa da bazı arızalar donanımsaldır. Bu arızlardan bir kısmı konsol cihazının çalışması ile ilgilidir. Kırmızı ışık arızası da bunlardan bir tanesidir.


PS 3 kırmızı ışık arızası, çeşitli durumlar karşısında meydana gelebilmekte olup Sony PS 3 Kırmızı Işık Tamiri için cihazınızı yetkili teknik servise götürmeniz için oluşan nedenler şunlardır:
• Cihazın soğutma sistemi olan fandan kaynaklı olarak yeterli soğutmayı sağlayamaması nedeniyle ana kart üzerindeki işlemcinin ayaklarının erimesi ya da çatlaması neticesinde ayakların birbirine temas etmesi ile meydana gelebilir.


• Bunun yanında cihazı satın almanın üzerinden uzun yıllar geçmiş olması nedeniyle cihazın kasa içerisindeki parçaların miadının dolmuş olması nedeniyle de cihaz kırmızı ışık arızasına geçebilmektedir. Bu daha çok kalın kasa konsol cihazlarda meydana gelebilmektedir.


• Konsol cihazlarının belirli zaman dilimlerinde genel bakımlarının yapılması performanslarının düşmemesini sağlar. Ama çoğunlukla genel bakım ya hiç yaptırılmamakta, ya da zamanında yaptırılmamaktadır. Bu nedenle fan çalışırken çevredeki toz parçacıkları, kasa içerisine dolar ve kasanın içerisinde yer alan parçaların randımanlı çalışmasını engelleyerek işlemcinin aşırı ısınmasına bağlı olarak, üzerindeki macun kuruyarak biter ve kırmızı ışık arızası ortaya çıkar. İşlemcinin, dolayısıyla cihazın zarar görmemesi için ortalama 8 ayda bir macunun yenilenmesi gerekmektedir.


Bu tip durumlar karşısında PS 3 konsol cihazınız, kırmızı ışık arızasına düştüyse vakit geçirmeden yetkili bir teknik servisle irtibata geçmelisiniz. İstanbul Konsol firması olarak biz, Sony PS 3 Kırmızı Işık Tamiri hizmetini, PS 3 cihazı konusunda uzman teknik personelimizin son teknolojik aletlerin yardımıyla, cihazınızla ilgili bütün sorunlarınızı hassas bir çalışma ile çözüme ulaştırıyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, bizimle irtibata geçtikten sonra, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo ile ücretsiz olarak cihazınızı gönderebilirsiniz. Kaliteli, garantili ve uygun servis fiyatımızla cihazınızı onarıyor, sonrasında gerekli kontrolleri sağlayıp, size ulaştırmak üzere kargo şirketine teslim ediyoruz. Bütün bu işlem basamaklarını, cihazınızın durumunu anlık olarak öğrenebilirsiniz.
PS 3 cihazınızın kırmızı ışık arızasına düşmesini kendinizce bir takım pratik önlemler alarak engelleyebilirsiniz:
• PS 3 konsol cihazınızın bulunduğu ortamın çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz.
• Fan yüksek sesli çalışmaya başladıysa değiştirmek için servise müracaat edebilirsiniz.
• PS 3 konsol cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda mutlaka kapalı konumda tutunuz.