Playstation Yazılım Hataları

Playstation Yazılım Hataları

Playstation Yazılım Hataları
21 Aralık 2018

Playstation Yazılım Hataları


Playstation4 konsol cihazı, 2013’te piyasaya sürülen, mevcut konsol cihazları içerisinde teknoloji harikası denilen bu cihaz, bir takım hataları barındırmakta olup, bu hatalardan Playstation Yazılım Hataları olarak bir takım hatalar bulunmakta.


PS 4 cihazını yeni alıp henüz kurmadığınızda oluşan bir yazılım hatası bulunmaktadır. Bu yazılımı almama nedenlerinden en çok görüleni, playstation cihazını kullanmadığınızda cihaz internete bağlı olmadığından kendi yazılımını güncelleyememesi nedeniyle CE-30002-5 hatasını verecek, cihazınızı internete bağlamış olsanız dahi güncelleme yapmanıza izin vermeyecektir. Böyle bir durumda yazılım hatasını düzeltmek için ne yapmanız gerekiyor, bir bakalım:
• Öncelikle Playstatıon konsol cihazını kapatacaksınız.
• Cihaz kapandıktan sonra playstationun açma kapama tuşuna basılı tutacaksınız.
• Açma tuşuna bastığınızda çıkan ses, 7 saniye sonra tekrar geldikten sonra mavi led ışık beyaz renge dönecek ve playstation güvenli modda açılacak.
• Daha sonra playstation ile kol arasındaki bağlantıyı kablo ile yaparak sistem güncelle menüsüne girerek ileri dediğinizde internet üzerinden güncelle butonuna basarak, cihaz indirme işlemine başlayacak. Yalnız burada önemli bir detay var. O da şu: Playstation cihazının, kablo ile mutlaka internete bağlı olması gerekmektedir.
• Dosyayı indirdikten sonra cihaz yeniden başlat uyarısını verdiğinde yeniden başlatıyorsunuz.
• Playstation yeniden başladığında güvenli moddan çıkarak mavi ışığı yanarak açıldıktan sonra inen dosyayı yüklemeye başlayacak.
• Yükleme tamamlandıktan sonra cihaz sistemin yüklenemediği mesajı vermeye devam ettiğinde, bunu sonlandırmak için bütün mesajları silmek gerekmektedir.
Böylece Playstation Yazılım Hataları olarak sistem güncellemesi ile cihaz normale dönmüş olmaktadır. Bu işlemleri adım adım kendiniz yapabileceğiniz gibi, yanlış yapma endişesinde olursanız PS alanında uzman teknik servise müracaat etmenizde yarar vardır. Biz İstanbul Konsol firması olarak; PS alanında uzman kadromuzla, Türkiye’nin neresinde olursanız olun, gerek PS 3, gerekse PS 4 konsol cihazlarınızın ne tür problemi olursa olsun, cihazlarınızı ilk aldığınız günkü konumuna getiriyoruz. Bütün bu işlemleri Türkiye genelinde uygulanan fiyatlardan daha aşağı fiyat politikamız ile müşteri memnuniyetini esas alarak yapıyoruz. Hizmetlerimizden faydalanmak için, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo şirketi ile ücretsiz olarak cihazınızı gönderebilirsiniz.