Playstation 4 Oyun Yükleme

Playstation 4 Oyun Yükleme

Playstation 4 Oyun Yükleme
21 Aralık 2018

Playstation4 Oyun Yükleme


Japon devi, 1994 yılından bu yana üretmiş olduğu konsol cihazlarının en sonuncusunu 2013 yılında PS 4 piyasaya çıkartmıştır. PS 4, teknoloji harikası olarak lanse edilmesine rağmen, gerek aşırı kullanım, gerekse belirli bir zaman sonrasında arızalanmakta, bazen ise kullanıcıları zaman içerisinde konsolda yer alan oyunlardan sıkılıp yeni arayışlara girmeye başlamışlardır. Bu nedenle de Playstation4 Oyun Yükleme hakkında araştırma yapmaktadırlar.


PS kullanıcılarının bu araştırmaya başlamalarının en birinci ve tek sebebi; Sony firması, zamanla çıkartmış olduğu yeni oyunları çok yüksek fiyatlarda satması ve insanların da özellikle ülkemizde alacak gücünün olmamasıdır.


Playstation4 Oyun Yüklemeimkânsız değildir. Cihazda bir takım işlemleri yaptıktan sonra kullanıcı, HDD kapasitesince istediği oyunları yükleyebilir. Bunun için tek bir şart vardır, o da PS 4 kırma işlemidir. Bu işlem de yetkili teknik serviste yapılmalıdır.


PS 4 kırma işleminin yapılabilmesi için konsol cihazının 5.07 ve daha aşağı sürümlerde olması gerekmektedir. Cihazda yapılan bu değişiklikle cihaz, garanti dışında falan kalmaz. Yazılımla ilgili bir işlem olduğu için istenildiği zaman tekrar cihaz, son güncel sürüme döndürülebilmektedir. PS 4 Kırma işlemi tamamlandıktan sonra Playstation4 Oyun Yükleme yapabilirsiniz.


Cihazınızın hard diskinin kapasitesi kadar istediğiniz sayıda oyun yüklemesi yapabilirsiniz, ancak hard diski tamamen doldurduğunuzda cihazınız yavaşlayabilir. Bunun önüne geçmek için iki farklı seçenekten bir tanesini değerlendirebilirsiniz. Bunlardan ilki; cihazınızın mevcut hard diskinin daha büyük kapasiteli olanından satın alıp değiştirebilirsiniz. İkinci olarak ise; hiç oynamadığınız, ama silmek de istemediğiniz oyunlarla ilgili arşiv yapabilirsiniz, bunun için bir tane harici disk almanız gerekli.


PS 4 konsol cihazınızda, kırma işleminden sonra internetten çevrim içi oyun oynayamazsınız. Bu durum, can sıkıcı bir durum olsa da; istediğiniz zaman cihazınızı en son güncel sürümüne döndürme imkânına sahip olmanız, can sıkıcı durumu ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca; cihazınız kırma durumunda iken gelen güncellemeyi farkında olmadan kabul ettiğinizde yine PS 4 kırılım iptal olacak ve cihazınız yine en son güncel haline dönecektir.


Playstation4 Oyun Yüklemeiçin PS 4 kırılım işlemi ve diğer bütün işlemlerinizi İstanbul Konsol firmamızda PS alanında uzman teknik personellerimize yaptırabilirsiniz.