Playstation 3 Oyun Yükleme

Playstation 3 Oyun Yükleme

Playstation 3 Oyun Yükleme
21 Aralık 2018

Playstation 3 Oyun Yükleme


Playstation3 konsol cihazı 2006 yılında piyasaya çıktığı andan bu yana her ne kadar üzerine PS 4 de çıkmış olması ve zaman zaman bir takım arızalar gösteriyor olmasına rağmen, hâlâ kullanılan bir konsol oyun cihazıdır. PS 3’ün piyasaya çıkmasının üzerinde yıllar geçmiş ve üstüne yeni bir versiyonun çıkmış olması, PS 3’ün cazibesini yok etmiş değildir. Ancak ne var ki zamanla PS 3 kullanıcıları, yeni yeni oyun arayışlarına girdiklerinden Playstation3 Oyun Yükleme ile ilgilenmişlerdir.
Playstation3 konsol cihazlarına oyun yüklemek mümkündür, fakat bunun için öncelikle PS 3 Downgrade yapmak, yani PS 3 kırma işleminin yapılması gerekmektedir. PS 3 kırılım; cihazınızın mevcut sürümünden daha geriye alınması işlemidir. Bu işlemin yapılması yazılım ile ilgili bir işlem olduğundan cihazın garantisi ile herhangi bir ilgisi yoktur. Yalnız, cihazda herhangi bir sorun olmaması açısından PS alanında uzman teknik servisten yardım almalısınız


PS 3 kırılım işleminden sonra cihazınızın depolama alanı elverdiği sürece istediğiniz Playstation3 Oyun Yükleme yapabilirsiniz. Ancak cihazın hard diski dolduğunda cihazın hızı düştüğünden, ya mevcut hard diskin yerine daha büyük kapasiteli bir hard disk alarak, ya da cihazın HDD’sini değiştirmeden, harici disk alarak HDD’deki bazı kullanmadığınız oyunları harici diske alarak bu soruna çözüm bulabilirsiniz.


Cihazın bu aşamasında cihazın sahibi olarak sizi, hoşunuza gitmeyecek bir kötü sürpriz beklemektedir. Şöyle ki; cihazınız PS 3 kırılım durumunda iken internet üzerinden çevrimiçi oyun oynayamazsınız. Yeniden internet üzerinden çevrimiçi oyun oynamak için ise cihazınızı son güncel sürümüne getirmeniz yeterlidir. Böylece PS 3 kırılım da iptal olmuş olacaktır. Bunun yanında bir de cihazınız PS 3 kırılım durumunda iken gelen güncellemeyi yanlışlıkla kabul ettiğinizde cihazınız yine son güncel durumuna dönerek indirme yapamayacaksınız.


Playstation3 Oyun Yükleme ve PS konsol cihazınızın her türlü sorunu için İstanbul Konsol firması olarak Türkiye’nin neresinde olursanız olun; bize ulaşabilir, Kadıköy’deki adresimizde PS alanında uzman teknik kadromuzun son teknolojik aletlerle yapacak olduğu hassas çalışma ile cihazınızın bütün sorunlarını garantili bir şekilde çözüyoruz.